Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Chovatelská stanice Jir-Bo

Úvod 

Vítejte na stránkách chovatelské stanice pekingských palácových psíků.

      V roce 1989 jsem byla na návštěvě u pana Nekoly a tam jsem poprvé uviděla štěňátka pekinézů. Tenkrát jsem chovala afghánské chrty. Ačkoliv jsem nikdy nechtěla malého psa, tak strašně se mi zalíbili, že jsem si zamluvila fenečku, nar. 9. 11. 1989 se jménem Bajadéra Onyxový diadém.
      Byla nádherná, světle plavá, drobná fenka, která mi dělala jen radost. Měla jsem od ní několik vrhů a asi nejlepší štěňata měla s Chalisem z Hořejšího dvora.
Tato drobná fenka byla plná temperamentu a rodila sama bez problémů až do svých 8 let a ve vrhu bylo vždy 3 až 5 štěňat. Moje sestra, Věra Ludlová, měla po ní také fenku a ta měla ve vrzích také 4 až 5 štěňat a fena rodila bez problémů. Bajinka, tak jsme jí říkali, umřela v roce 2005.
      Pekinézové mi učarovali a chovám je dodnes. Momentálně mám 3 fenky, černou Face Jir-Bo, která bohužel neměla nikdy štěňata a je jí už 10 let, Tinu z Bělského podzámčí a její dceru Glance Jir-bo, která má právě 2 štěňátka. Glance je teď moje naděje, je to velmi temperamentní fenka, velmi krásná a doufám, že ještě bude mít další vrhy a výstavní úspěchy.

     Fenka  Face  Jir-Bo zemřela ve věku 12 let.

TOPlist